W siedzibie opolskiego oddziału NBP od poniedziałku można oglądać wystawę malarstwa Beaty Tarnowskiej i Krzysztofa Tarnowskiego. Jest to kolejna wystawa opolskich artystów w murach banku, który udostępnił swoje wnętrza po wybuchu pandemii.
W najbliższą sobotę 11 września o godz. 11.00 w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się wernisaż wystawy „Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny” – poświęconej kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.
We wtorek w warszawskich Łazienkach zostanie otwarta wystawa plenerowa „Polski przemysł lotniczy. Od traktatu ryskiego do kampanii wrześniowej”. W wernisażu weźmie udział szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk - poinformował w poniedziałek UdSKiOR.
Wystawa pokazuje odrestaurowane zabytkowe portrety ksień Panien Benedyktynek Ormiańskich ze Lwowa ze zbiorów Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich. Można ją obejrzeć do 20 czerwca w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.
W warszawskiej siedzibie Fundacji Archeologii Fotografii (FAF) w czwartek otwarta zostanie ekspozycja pt. „Powtórzenia. Fotografie i archiwum Julii Pirotte”. W galerii FAF przedstawiony zostanie wybór odbitek z okupowanej Francji, z najobszerniejszego podzbioru z kolekcji Pirotte.
Wystawę plakatów w trzech odsłonach przygotowano na 110. urodziny Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Pierwszy wernisaż miał się odbyć w połowie kwietnia, co uniemożliwiła epidemia. Ekspozycja będzie jednak gotowa z chwilą otwarcia muzeów dla zwiedzających.
„Jerzy Tchórzewski. Inne spojrzenie” to tytuł wystawy, której uroczyste otwarcie odbyło się w środę w Kordegardzie w Warszawie. To jest wielki malarz, którego musimy przypomnieć polskiej publiczności – powiedział na wernisażu szef MKiDN Piotr Gliński.
W piątek, 22 sierpnia, o godz.18 w Domu Polonii w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 64 – siedzibie Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” – odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Mariana Stefanowskiego "Solidarni zza Muru".
Ponad 350 fotografii dokumentujących najważniejsze wydarzenia z najnowszej historii Polski, w tym przemiany 1989 r., można obejrzeć na wystawie PAP "25 lat polskich przemian". Historia znów nabiera barw i mocy - podkreślił w liście do PAP prezydent Bronisław Komorowski.