Za kilka dni wierni archidiecezji warmińskiej będą mogli korzystać z aplikacji społecznościowej Apostol, za pomocą której można komunikować się z duchownymi, katechetami i ze sobą nawzajem. Serwis, pierwszy taki w kraju, będzie działał niezależnie od istniejących już portali społecznościowych.
Dzięki kampanii #80WW2 zdominowaliśmy w internecie narrację dotyczącą rocznicy wybuchu II wojny światowej – powiedział w czwartek, na konferencji podsumowującej akcję informacyjną, wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa to najważniejsze tajemnice chrześcijaństwa. Dlatego zachęcam do tego, by dzielić się nimi również w mediach społecznościowych, korzystając z hasztagu #Wielkanoc i #Triduum - powiedział rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Minęło półtorej dekady, odkąd student Harvardu Mark Zuckerberg powołał serwis, który miał służyć komunikacji w obrębie uczelni. W tym czasie Facebook stał się medium globalnym, zmusza do przewartościowania wielu kwestii społecznych i prowokuje do pytań o przyszłość demokracji.
Edukacja cudzoziemców i zachęcenie ich do bliższego poznania historii Polski to główne założenia nowego projektu z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu, który PWPW przygotowała we współpracy z brytyjskim filmowcem Patrickiem Neyem. Codziennie od 1 sierpnia do 2 października br. o godz. 17:00 pod hasztagami #63days, #63days1944, #63DaysofExtraordinaryCourage1944 w mediach społecznościowych będą się pojawiać krótkie filmy opisujące wybrane epizody walk powstańczych.
Czas Triduum Paschalnego i Wielkanocy to dobra okazja, by dzielić się przeżywaniem tych ważnych dla chrześcijan dni, za pomocą relacji z liturgii w mediach społecznościowych, a tym samym dawać świadectwo wiary - podkreśla rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik w przekazanym PAP wtorkowym komunikacie.
Do publikowania na portalach społecznościowych zdjęć z pasterek, wieczerzy wigilijnych i odwiedzania szopek zachęcił internautów rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik. "Wykorzystując smartfona i dobre słowo, możemy nieść radość, nadzieję" - zachęcił.
"Nazwisko po polsku, bo jestem Polakiem” – pod taką nazwą ruszyła akcja, w ramach której litewscy Polacy są zachęcani do zapisywania w sieciach społecznościowych swego nazwiska w wersji polskiej, a nie powszechnie obowiązującej - zlituanizowanej.
Giżycki samorząd rozpoczął w szkołach na terenie miasta akcję "Stop internetowym hejterom", która polega na uświadamianiu młodzieży karnych i psychologicznych aspektów mowy nienawiści stosowanej m.in. w portalach społecznościowych - poinformował PAP burmistrz.
Minister cyfryzacji Anna Streżyńska w czwartek spotka się przedstawicielami Facebooka ds. polityk społecznościowych, z którymi będzie rozmawiać m.in. o swobodzie wypowiedzi i wolności słowa - zapowiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej w Warszawie.