W niedzielę w Górze Kalwarii-Mariankach odbędą się centralne uroczystości ku czci św. Stanisława Papczyńskiego, pisarza, teologa, patrioty i twórcy pierwszego męskiego zakonu założonego przez Polaka na ziemiach polskich – Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Wieczernik na Mariankach w Górze Kalwarii, gdzie spoczywa założyciel Zgromadzenia Księży Marianów św. Stanisław Papczyński, ponownie stanie się sanktuarium - poinformował we wtorek na konferencji prasowej kustosz relikwii św. Stanisława Papczyńskiego ks. Jan Rokosz.
W bazylice na Zatybrzu w Rzymie odprawiono w poniedziałek mszę dziękczynną za kanonizację ojca Stanisława Papczyńskiego, założyciela zgromadzenia marianów. Kard. Stanisław Dziwisz nazwał go "cierpliwym" świętym, który czekał na wyniesienie na ołtarze trzy wieki.
"Ojcem ubogich" i "apostołem Mazowsza" nazywany jest nowy polski święty Stanisław Papczyński (1631-1701), kanonizowany w niedzielę przez papieża Franciszka założyciel pierwszego polskiego zakonu męskiego - zgromadzenia księży marianów.
Papież Franciszek kanonizował w niedzielę ojca Stanisława Papczyńskiego (1631-1701), założyciela zgromadzenia marianów, pierwszego polskiego zakonu męskiego oraz szwedzką brygidkę Marię Elżbietę Hesselblad (1870-1957).
Prezydent Andrzej Duda powiedział w sobotę w Neapolu, że jego wizyta we Włoszech przebiega pod znakiem trzech wielkich Polaków: Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Igora Mitoraja i o. Stanisława Papczyńskiego, który w niedzielę zostanie kanonizowany w Watykanie.
W Watykanie odbędzie się w niedzielę kanonizacja założyciela zgromadzenia księży marianów, błogosławionego Stanisława Papczyńskiego (1631-1701). Na mszę pod przewodnictwem papieża Franciszka przybędzie prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.