Ponad 200 osób manifestowało w sobotę w Warszawie poparcie dla rolnictwa, leśnictwa i łowiectwa. W I Marszu św. Huberta, zorganizowanym z okazji stulecia niepodległości, nie wzięli udziału politycy PiS. Po marszu doszło do utarczek narodowców z kontrdemonstrantami.
Okolice Grądów-Woniecka u zbiegu Narwi i Biebrzy pełne są śladów po łowcach i zbieraczach z epoki kamienia (5000-2000 lat p.n.e). Niewykluczone, że ludzie ci zbierali się dawniej w tym miejscu i świętowali. Mówi o tym książka wydana przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku.
Zbiory warszawskiego Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa wzbogaciły się o dubeltówkę gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego. Placówce oficjalnie przekazał ją w poniedziałek Christopher James Murray, przyjaciel syna generała - Adama Komorowskiego.
Wystawę prezentującą tradycje myśliwskie w polskiej sztuce otworzy w piątek muzeum we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie). Ekspozycja "Na łów, na łów... Łowiectwo w sztuce polskiej XIX i XX wieku" wpisuje się w obchody 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego.
Mieszkańcy średniowiecznych Mikołajek trudnili się rybactwem i hodowlą, ale też polowali na niedźwiedzie i umieli odlewać przedmioty z brązu oraz utrzymywali rozległe kontakty handlowe – stwierdzili toruńscy archeolodzy, którzy prowadzili badania na mikołajskim rynku.
Postaci łowczego Hansa Heinricha XI von Hochberg i dawnej kulturze myśliwskiej poświęcona będzie pierwsza wystawa w nowym sezonie w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Wystawa zatytułowana „Książę idzie na polowanie” zostanie otwarta w Kozłówce w piątek. Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie prezentuje sylwetkę wielkiego miłośnika i znawcy myślistwa, właściciela tamtejszych dóbr Hansa Heinricha XI von Hochberg (1833-1907).
21.08.2010. Radom (PAP) - Metody polowania w XV wieku i tajniki technik łowieckich mogą poznać radomianie podczas dwudniowego festynu "Królewskie łowy", który w sobotę rozpoczął się w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. Imprezę zorganizowano w ramach obchodów 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. Festyn "Królewskie łowy" odbywa się w Radomiu nieprzypadkowo. Rozciągająca się w okolicy Puszcza Kozienicka była ulubionym miejscem polowań króla Władysława Jagiełły.