Stadion w Berlinie kojarzący się z osiągnięciami lekkoatletycznymi, m.in. Jessego Owensa i Usaina Bolta, ma zostać poddany renowacji i zostać przekształcony w obiekt typowo piłkarski, co może oznaczać, iż zniknie bieżnia, na której padały historyczne wyniki.
Kolejne dwa złote medale igrzysk z Berlina (1936) wywalczone przez legendę sprintu Jessego Owensa będą wystawione w sierpniu na aukcję - poinformował portal nbc.com. Pierwszy z czterech jego krążków uzyskał na aukcji w 2013 r. rekordową cenę - 1 466 574 mln dol.
Jeden z czterech złotych medali olimpijskich z Berlina (1936) legendy sprintu Jessego Owensa trafi na licytację. Organizatorzy mają nadzieję, że znajdzie się kupiec, który wyłoży siedmiocyfrową kwotę. Amerykański czarnoskóry sprinter zrobił w stolicy Niemiec furorę. Czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, ku niezadowoleniu Adolfa Hitlera. Wygrał biegi na 100 i 200 m, sztafetę 4x100 oraz skok w dal.
Berlin miał organizować igrzyska w 1916 r., ale wybuch I wojny światowej pokrzyżował te plany. Z kolei Budapeszt wybrano jako gospodarza w 1920 r. (kontrkandydatami były Amsterdam i Lyon), ale ze względu na koalicję Austro-Węgier z Niemcami podczas pierwszego światowego konfliktu zbrojnego, zdominowany przez Francuzów MKOl powierzył (w kwietniu 1919 r.) igrzyska Antwerpii. Austria, Bułgaria, Niemcy, Węgry i Turcja, jako Państwa Centralne pokonane w wojnie, nie zostały zaproszone. Natomiast Niemiec nie dopuszczono także do igrzysk paryskich w 1924 r.