Ponad 100 eksponatów, głównie damskich butów, z okresu 1780-1930 znalazło się na wystawie „Na obcasie i bez - 150 lat historii i rozwoju obuwia damskiego”, którą od piątkowego wieczoru będzie można oglądać w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.
Prace Andy’ego Warhola, pochodzące ze zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy’ego Warhola w Medzilaborcach (Słowacja) oraz pamiątki związane z tym artystą i twórcą pop-artu będzie można od czwartku oglądać w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie na wystawie „Andy Warhol – przed i po”.
Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza tegorocznych maturzystów na cykl spotkań poświęconych historii sztuki. To takie maturalne SOS, które pozwoli powtórzyć i zapamiętać najważniejsze informacje, pomoże uporządkować wiedzę – zachęca muzealny Dział Edukacji, Promocji i Cyfryzacji.
Pieśni wędrownych śpiewaków w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli zabrzmią w koncercie charytatywnym, który odbędzie się w sobotni wieczór w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Zebrane podczas wydarzenia datki zostaną przekazane na pomoc Ukrainie.
Ponad 20 autoportretów jednego z najwybitniejszych polskich malarzy okresu Młodej Polski, twórcy polskiego modernizmu - Jacka Malczewskiego można oglądać w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Ekspozycja „Jacek Malczewski–portret własny” potrwa do końca października.
Kilkadziesiąt szabel od XVII wieku do 1945 r., polskich i orientalnych znalazło się na wystawie „Niepodległość szablą wywalczona”, którą od wtorku można oglądać w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Ekspozycja potrwa do końca czerwca.
O 208 zabytkowych akcesoriów mody damskiej i strojów od końca XVIII wieku do lat 60. i 70. XX stulecia wzbogaciło się Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Wśród eksponatów znalazły się m.in. suknie, obuwie, torebki, wachlarze pochodzące z krajów Europy Zachodniej i Dalekiego Wschodu.
Obrazy m.in. Jacka Malczewskiego, Teodora Axentowicza, Wojciecha Weissa, Leona Wyczółkowskiego, Juliana Fałata można będzie od piątku oglądać w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Pokaz premierowy wystawy odbędzie się on-line w piątek o godz. 17 na facebooku muzeum.
Fajki z sepiolitu, drewna, porcelany, bogato rzeźbione i zdobione m.in. w srebrne oprawy można od piątku oglądać w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Licząca ponad 250 fajek kolekcja ze zbiorów Wschodniosłowackiego Muzeum w Koszycach obejmuje egzemplarze z okresu od XVII do początków XX w.
18 portretów kobiet i mężczyzn autorstwa artystów z okresu XX-lecia międzywojennego, m.in. Jacka Malczewskiego i Witkacego, można oglądać na wystawie „Dwudziestolecie w portrecie” w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.