Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli zaprasza na jarmark bożonarodzeniowy „Idą Święta”. W tym roku odbędzie się on w nadchodzący weekend – 16 i 17 grudnia – poinformowała Natalia Dziadura z Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze-Ochli.
W ten weekend w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze-Ochli odbędzie się pierwszy „Lubuski Oktoberfest”. Jak zaznacza Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, oprócz warsztatów, pokazów, koncertów i jarmarku rękodzieła nie zabraknie dobrego jedzenia i napojów.
„Wokół mąki i chleba – ludowe tradycje dożynkowe” – to plenerowa impreza, na którą w niedzielę zaprasza do swojego skansenu Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze–Ochli. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się, czym żyła dawna polska wieś w okresie jesiennym.
Wernisaż wystawy „Gręplowanie wełny – sukno z Zielonej Góry” i warsztaty związane z wytwarzaniem wełny z owczego runa - to niektóre z elementów imprezy pn. „Owcze sploty”, która w niedzielę odbędzie się w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze.
„Święci. Malarstwo na szkle Wojciecha Marchlewskiego" – to nowa ekspozycja przygotowana przez Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze. Znajdzie się na niej kilkadziesiąt obrazów artysty specjalizującego się w malowaniu na szkle. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek.
Od poniedziałku do piątku (8-12 czerwca) w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze będzie można przenieść się w czasie nie tylko za sprawą dawnej architektury i sprzętów, ale też poprzez wkroczenie w dawną codzienność gospodarzy, rzemieślników i twórców ludowych. Okazją będzie przedsięwzięcie pn. „Ginące zawody i umiejętności”.
„Etnoilustracje Michała Stachowiaka” - to tytuł wystawy, którą od piątku będzie można oglądać w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze. Ekspozycja jest próbą przedstawienia ludowego zwyczaju wodzenia niedźwiedzia przy pomocy grafiki komputerowej.