Charakter pokutny Środy Popielcowej i obowiązek postu ścisłego 14 lutego można pogodzić ze świętowaniem walentynek - powiedział PAP duszpasterz akademicki ks. Paweł Korbin. Jak zaznaczył, wszystko zależy od inteligencji i roztropności zakochanych. Wśród możliwości wskazał wyjście do teatru, kina czy na koncert.
Samorządowcy ze śląskiego Bierunia, którego patronem od 20 lat jest św. Walenty, ogłosili konkurs na najpiękniejsze walentynkowe życzenia po śląsku. W mieście znajduje się XVII-wieczny drewniany kościół pod wezwaniem patrona zakochanych, nazywany przez mieszkańców Walencinkiem.
W uroczystość świętego Walentego papież Franciszek złożył życzenia wszystkim narzeczonym i zakochanym. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański zachęcił do aplauzu dla księży, którzy spowiadają bez „bicza” w ręku i nie potępiają za grzechy.
Przedpremierowy pokaz spektaklu „Boeing, boeing” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza wznowi w niedzielę wieczorem działalność Teatru Dramatycznego w Białymstoku. To specjalny pokaz z okazji walentynek.
Rocznica śmierci św. Walentego obchodzona 14 lutego przyjęła się jako święto zakochanych na całym świecie. W większości miejsc obchodzi się ten dzień podobnie, poprzez obdarowywanie ukochanych prezentami. W tym roku mieszkańcy wielu krajów starają się świętować walentynki mimo pandemii koronawirusa.
„Statek miłości. Odcinek 1” warszawskiego Teatru 21 – zespołu, który w tym roku został nagrodzony Paszportem Polityki, będzie można zobaczyć z okazji walentynek na portalu eWejsciowki.pl od 12 do 21 lutego.
W ramach walentynkowego wydarzenia od piątku do niedzieli na Zamku Królewskim w Warszawie będzie można np. bezpłatnie zapoznać się z dziełami ukazującymi różne przejawy miłości. Na zwiedzających czekają również dwie wystawy czasowe.
W piątek w stołecznym Teatrze Druga Strefa odbędzie się premiera autorskiego baletu Natalii Marii Wojciechowskiej pt. „The Osmosis” – poinformował PAP dyrektor Teatru Druga Strefa Sylwester Biraga.