Fotografie, pocztówki, plakaty oraz fragmenty materiałów prasowych można zobaczyć na otwartej we wtorek w centrum Radomia plenerowej wystawie „Radomianie dla Niepodległej”. Ekspozycję zorganizowano w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski.
30 najcenniejszych i najciekawszych dokumentów archiwalnych zaprezentuje w piątek na jednodniowej wystawie Archiwum Państwowe w Radomiu. Będzie to jedyna okazja, by ramach Drzwi Otwartych Archiwum zobaczyć stare pergaminy, przywileje królewskie i archiwalne mapy.
Wystawę "Radom trzech wyznań. Historia miasta od zaborów do wybuchu II wojny światowej" można oglądać od piątku w Archiwum Państwowym w Radomiu. Ekspozycja poświęcona jest dawnym mieszkańcom tego miasta: ewangelikom, wyznawcom prawosławia i judaizmu.
Rozwój gospodarczy Radomia w XX w. można prześledzić na wystawie, która od piątku czynna jest w Archiwum Państwowym w Radomiu. Ekspozycja przybliża historię radomskich fabryk, znanych m.in. z produkcji broni, wyrobów skórzanych i tytoniowych oraz telefonów.
Fotografie, dokumenty, plakaty można od czwartku oglądać na wystawie w Archiwum Państwowym w Radomiu zatytułowanej „Życie w czasach Wielkiej Wojny. Codzienność mieszkańców Radomia i okolic w latach I Wojny Światowej”.
Archiwum Państwowe w Radomiu przeniosło się do nowej siedziby. Budowa obiektu trwała przeszło dwa lata. Inwestycja pochłonęła około 12,3 ml zł. Dawny ratusz, w którym do tej pory znajdowało się archiwum, przejmie miasto. Nowa siedziba Archiwum Państwowego w Radomiu znajduje się przy ul. Wernera, niedaleko największego radomskiego targowiska „Korej”.