Od soboty do niedzieli palmowej włącznie będzie można podziwiać unikatowe na skalę światową kurtyny wielkopostne w zabytkowym XVI-wiecznym kościele w Orawce. Malowane w motywy pasyjne płótna przysłaniające ołtarze zwane też oponami wielkopostnymi wystawiane są tylko raz w roku.
Od soboty do 2 kwietnia odwiedzający zabytkowy kościół w małopolskiej Orawce będą mieli okazję do podziwiania czterech unikatowych w skali światowej zasłon wielkopostnych. Malowane w motywy pasyjne tkaniny przysłaniają ołtarze w czasie Wielkiego Postu. W tym roku znów prezentowane będą wszystkie cztery zasłony, w tym najstarsza, XVII-wieczna.
Od niedzieli w zabytkowym kościele w Orawce, jedynie przez tydzień, można podziwiać unikatowe w skali światowej zabytkowe opony wielkopostne. Są to malowane w motywy pasyjne tkaniny przysłaniające ołtarze w okresie Wielkiego Postu.
Od czwartku w zabytkowym kościele w małopolskiej Orawce jedynie przez dziesięć dni będzie można podziwiać unikatowe w skali światowej opony wielkopostne. W tym roku zostaną wystawione wszystkie cztery malowane kurtyny przysłaniające ołtarze w okresie wielkiego postu. Najstarsza z nich pochodzi z XVII wieku.
Unikatowe w skali świata, zabytkowe tkaniny, którymi zasłania się ołtarze w Wielkim Poście, tzw. opony wielkopostne będzie można od soboty zobaczyć w kościele w Orawce. Jedna z zasłon została wykonana w 1676 r. Dzieła można podziwiać tylko przez dziewięć dni.
Zabytkowe opony wielkopostne, czyli malowane w motywy biblijne kotary przysłaniające ołtarze, będzie można podziwiać w sobotę i niedzielę w kościele w Orawce (Małopolskie). Opony są wieszane tylko raz w roku na kilka dni w okresie Wielkiego Postu.