Założyciel Piwnicy pod Baranami, Piotr Skrzynecki, został patronem skweru na krakowskich Plantach, pomiędzy ulicami Poselską i Franciszkańską. W tym roku mija 25. rocznica śmierci artysty. Uroczystość nadania nazwy odbyła się w środę, symbolicznie w dniu imienin Piotra.
Brakuje go, pamięć o nim jest ciągle żywa. Tęsknimy – mówią o przyjaciele o zmarłym 20 lat temu Piotrze Skrzyneckim, twórcy legendarnej Piwnicy pod Baranami w Krakowie. Określają go też człowiekiem niezastąpionym i skomplikowanym, a także nieśmiałym.
„Na terytorium Bułgarii pojawiają się balony wyposażone w aparaturę foto i radiotechniczną a zawierające ładunki wrogich materiałów propagandowych. O amerykańskim pochodzeniu balonów świadczą napisy made in USA umieszczone na poszczególnych urządzeniach i częściach balonów. Kierunek z jakiego nadlatują balony wskazuje, iż ekspediowane są one z terytorium Niemiec Zachodnich”. ( "Echo Krakowa" 8.II. 1956 r.)
Książka Wojciecha Kałużyńskiego opowiada o legendarnych postaciach świata artystycznego w PRL, takich jak Marek Hłasko, Agnieszka Osiecka, Piotr Skrzynecki, Jan Himilsbach, Zdzisław Maklakiewicz, Leopold Tyrmand oraz Edward Stachura. Przedstawia też środowisko jazzmanów.
Irena Szaszkiewiczowa, bohaterka komiksu publikowanego na przełomie lat 50. i 60. w "Przekroju", spisała swoje wspomnienia. W książce "Podwójne życie Szaszkiewiczowej" można przeczytać m.in. o jej współpracy z "Piwnicą pod Baranami".
Aktor Jan Nowicki był wielkim przyjacielem Piotra Skrzyneckiego, twórcy "Piwnicy pod Baranami". W 14. rocznicę śmierci założyciela legendarnego kabaretu, Nowicki opowiada PAP o ich przyjaźni, listach do nieba, kwiatach oraz miłości do pisania.