Najważniejszą ideą „Pod Egidą” było mówić o sprawach istotnych. Liczyły się tylko dobre i ważne teksty. To była nasza specjalność - odważne mówienie o ważnych sprawach nie wprost - powiedział PAP satyryk i założyciel kabaretu „Pod Egidą”, Jan Pietrzak. 10 lutego mija 55 lat od pierwszego występu kabaretu.
„Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe w pigułce” – to nowa wystawa czasowa przygotowywana przez Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Jej piątkowy wernisaż będzie połączony z premierą książki pt. „Historia Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego”.
Jest to wybitnie liryczny mężczyzna - twierdził Wojciech Młynarski, a prof. Aleksander Bardini uważał, że "poza sceną czy planem filmowym aktor robi wszystko, żeby go było jak najmniej widać i słychać". Wiesław Michnikowski obchodzi w sobotę jubileusz 95-lecia.
Premier Beata Szydło złożyła życzenia kończącemu 80 lat Janowi Pietrzakowi, podczas jubileuszowego koncertu "Z PRL-u do Polski", który odbył się w środę w studiu radiowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Poznań upamiętni Bohdana Smolenia, artystę jednoznacznie kojarzącego się z tym miastem – zapowiedział prezydent stolicy Wielkopolski Jacek Jaśkowiak. Legenda polskiego kabaretu, aktor i satyryk zmarł w czwartek w wieku 69 lat.
Odszedł twórca wrażliwy, legenda kabaretu, artysta obdarzony niezwykłym talentem satyrycznym. Potrafił rozbawić do łez, wskazując jednocześnie absurdy PRL-u - tak wicepremier, minister kultury Piotr Gliński wspomina zmarłego w czwartek Bohdana Smolenia.
Rozśmieszał innych, sam jednak podkreślał, że nigdy nie śmieje się ze swoich dowcipów. "Nie lubię śmiać się z własnych żartów. To jest tragedia, gdy ktoś to robi" - mówił. Bohdan Smoleń - legenda polskiego kabaretu, aktor i satyryk - zmarł w czwartek. Miał 69 lat.
Jan Kobuszewski, wybitny aktor filmowy, teatralny i kabaretowy, kończy w sobotę 80 lat. Uroczystości z tej okazji odbędą się 9 maja na Jasnej Górze, gdzie w kaplicy Matki Bożej odbędzie się w jego intencji uroczysta msza święta. Będzie ona miała charakter otwarty. Każdy będzie mógł się spotkać z jubilatem i wysłuchać jego słów.
Irena Kwiatkowska urodziła się 17 września 1912 r. w Warszawie. Jej ojciec był drukarzem i wielkim miłośnikiem książek. Matka prowadziła dom i zajmowała się dziećmi. Uczyła się w gimnazjum im. Klementyny Hoffmanowej i już jako uczennica zaczęła się interesować aktorstwem a także sportem: w liceum brała udział w zawodach szermierczych. Studiowała na Wydziale Aktorskim Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej w Warszawie.