Miasto Rzeszów przeznaczy 300 tys. zł na dofinansowanie XIX Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. W środę, w ratuszu, podpisano w tej sprawie porozumienie z rzeszowskim oddziałem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.
Koncerty z ludową muzyką w wykonaniu jedenastu zespołów m.in. z Argentyny, Indii, Zimbabwe, Ukrainy, Armenii i Bułgarii - znalazły się w programie 29. Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego w woj. śląskim, który rozpocznie się w sobotę w Brennej.
Zespół regionalny „Oldrzychowice” z Zaolzia w Republice Czeskiej otrzymał główny laur 47. Festiwalu Folkloru Górali Polskich, który odbył się w Żywcu w ramach 53. Tygodnia Kultury Beskidzkiej - podał w środę rzecznik żywieckiej sceny Tygodnia Mariusz Hujdus.
Tydzień Kultury Beskidzkiej, największa w Europie impreza prezentująca folklor, rozpoczął się w sobotę. Na arenach m.in. w Żywcu, Wiśle i Szczyrku wystąpi przez dziewięć dni ok. 4 tys. artystów z kilkunastu krajów. Publiczność obejrzy ok. 70 koncertów.
Ok. 100 zespołów folklorystycznych, w tym zagraniczne - z 17 krajów, wystąpi w 53. Tygodniu Kultury Beskidzkiej, który rozpocznie się 6 sierpnia w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Oświęcimiu i Makowie Podhalańskim – podał we wtorek bielski Regionalny Ośrodek Kultury.
Zespół regionalny Dolina Popradu z Piwnicznej oraz grupy z Węgier i włoskiej Sardynii otrzymały Złote Ciupagi – główne trofea zakończonego w piątek w Zakopanem 47. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.
Około 250 tancerzy i muzyków z dziewięciu krajów m.in. z Indii i Egiptu, zaprezentuje się na Śląsku podczas XXVIII Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego. Festiwal rozpocznie się w piątek.
Zespół góralski z Białki Tatrzańskiej oraz grupy folklorystyczne ze Słowacji i Włoch są laureatami Złotych Ciupag – głównego trofeum 46. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, który zakończył się w piątek w Zakopanem.