14 koncertów zespołów z wielu zakątków świata, prezentujących różne kultury i tradycje, oraz warsztaty, spotkania i akcje społeczne złożą się na rozpoczynający się w piątek Ethno Port Poznań. Wydarzenia odbędą się w CK Zamek i Parku im. Adama Mickiewicza.
Koncerty, spektakle, warsztaty pieśni i tańców tradycyjnych – te i inne atrakcje czekają na gości 23. Festiwalu EtnoKraków/Rozstaje, który trwa w stolicy Małopolski. Muzyka z różnych stron świata zabrzmi na pięciu festiwalowych scenach.
Formułę koncertów na żywo, ale i przekazów internetowych będzie miał 22. Festiwal EtnoKraków/Rozstaje, który rozpocznie się we wtorek. Tematem tegorocznej edycji jest „dialog”, który w dobie pandemii nawiązuje m.in. do deficytu bezpośrednich relacji międzyludzkich.
Obok warmińskich melodii, równie istotną część „Muzyki bez Granic” stanowią pakistańskie qawwali. Ta muzyczna fuzja euro-azjatycka wyszła zupełnie dobrze - powiedziała PAP Maria Rumińska przed piątkowym koncertem w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.
Pannonica Folk Festival to jeden z najważniejszych festiwali muzyki etnicznej i bałkańskiej w Polsce, przyciągający publiczność również z zagranicy. Odkrywa i prezentuje bogactwo muzyczne Bałkanów. Tegoroczna edycja, pod hasłem „Pannonica – ogień nie muzyka!”, rozpocznie się 30 sierpnia w Barcicach nad Popradem i potrwa do 1 września.
Ponad 100 artystów z 10 krajów i 4 kontynentów pojawi się latem w Krakowie na jubileuszowej 20. edycji festiwalu EtnoKraków/Rozstaje. Czterodniowy festiwal zainaugurują artyści z Azerbejdżanu, Iranu i Serbii - 4 lipca wystąpią w Muzeum Inżynierii Miejskiej.
Artyści z m.in. Iranu, Turcji, Tadżykistanu, Pakistanu, Korei Południowej, Nigerii i Ukrainy wystąpią podczas tegorocznej edycji warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Rozpoczynające się w poniedziałek wieczorem wydarzenie potrwa do niedzieli.
Muzyka klasyczna, jazzowa i etniczna będzie przez tydzień prezentowana podczas XXV Festiwalu Muzyka w Sandomierzu. Wśród wykonawców, którzy zaprezentują utwory ze swoich najnowszych płyt, będą aktorka Stanisława Celińska i pianista jazzowy Włodek Pawlik. Pierwszy koncerty – w piątek.
Trębacz z RPA Hugh Masekela, zespół Barbatuques z Brazylii i Teta, gitarzysta z Madagaskaru wystąpią w Warszawie w ramach festiwalu "Skrzyżowanie Kultur". Tegoroczna, jubileuszowa edycja odbywać się będzie pod hasłem "Legendy i odkrycia".
Koncerty muzyków z RPA, Etiopii, Brazylii, dyskusje i warsztaty - to niektóre z atrakcji, przygotowanych przez organizatorów z okazji X edycji festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Impreza odbywać się będzie w Warszawie od 24 do 28 września.