Zawartość kapsuły czasu z 1865 roku została zaprezentowana w Muzeum Archeologicznym we Wrocławiu. To list podpisany przez trzech sąsiadów z ul. Nożowniczej i egzemplarz gazety Breslauer Zeitung. Zabytek został odnaleziony w połowie lat 90., ale ówcześni archeolodzy nie zwrócili na niego uwagi.
Miejska spółka udostępni od poniedziałku do zwiedzania wnętrze zabytkowego zbiornika wody Stary Sobieski. Ponad 100-letni obiekt został odnowiony w ramach projektu Gdański Szlak Wodociągowy. W jego wnętrzu prezentowane są elementy dawnych urządzeń wodociągowych.
Archeolodzy odkryli w Pleszewie studnię, drewniane rury wodociągowe oraz monety z czasu potopu szwedzkiego - tzw. boratynki. Znaleziska wstrzymały prace rewitalizacyjne w centrum miasta i na razie nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione.
Do lutego 2017 r. przyjmowane są oferty na projekt i budowę dwóch ekspozycji na Gdańskim Szlaku Wodociągowym. Powstaną w podziemnym zbiorniku wody Stary Sobieski i w wieży ciśnień na Wyspie Sobieszewskiej. Zwiedzający mają je zobaczyć za ok. dwa lata.
Drewniana studia do czerpania wody i drewniana rura wodociągowa z XVII w. - to niektóre z eksponatów gdańskiej wystawy dawnych urządzeń do pobierania i dostarczania wody. Ekspozycja jest zapowiedzią tworzonego Gdańskiego Szlaku Wodociągowego.