Wystawę „Obrazy i dźwięki. Gnuśne lata 80.”, prezentującą prace artysty neoawangardy Józefa Robakowskiego, można od czwartku oglądać w Galerii Re:Medium w Łodzi. Ekspozycja stanowi niezwykły dokument o Łodzi i jej mieszkańcach końca XX wieku, uwieczniony krytycznym okiem kamery artysty.
Na zwiedzanie Łodzi w towarzystwie m.in. Witkacego, Bogdana Konopki i Józefa Robakowskiego zaproszą w czwartek organizatorzy 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii. Jak zapewniają, w jubileuszowej edycji Łódź będzie nie tylko miejscem, lecz i bohaterem wystaw.
9. Festiwalowi Sztuk Efemerycznych „Konteksty” pod hasłem „Wszystko już było?” przyświecać będzie myśl: zdobywajmy wiedzę, uczmy szacunku dla tego, co „już było” i szukajmy „innego” - podała PAP dyrektor ds. komunikacji Edyta Bach. Początek w Sokołowsku (Dolnośląskie) o godz. 18.
Monograficzną wystawę wybitnego artysty Józefa Robakowskiego pokaże od piątku Państwowa Galerii Sztuki w Sopocie (Pomorskie). Jego twórczość ma charakter multimedialny - jest fotografem, autorem filmów dokumentalnych, eksperymentalnych, rysunków i instalacji.
Pierwsze artystyczne "gesty" Józefa Robakowskiego i Marka Piaseckiego, czyli wczesne eksperymenty klasyków polskiej fotografii będzie można oglądać od soboty na wystawie w warszawskiej galerii Asymetria. Pokazane zostaną obrazy na papierze światłoczułym, wykonane bez użycia aparatu.
2011-04-10 (PAP) - Filmy, wideo, programy telewizyjne, fotografie, książki, katalogi i plakaty gromadzi otwarta w piątek ekspozycja obrazująca twórczość polskiego artysty i profesora łódzkiej PWSFTViT Józefa Robakowskiego w nowojorskiej galerii Ludlow 38 na Manhattanie.