Organizacja wystaw plenerowych, rezydencji artystycznych, a także wspólne działania edukacyjne i analiza rynku sztuki to niektóre z punktów deklaracji współpracy, jaką podpisały Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.
Większą uwagę na lokalność i przystępność wydarzeń dla wszystkich odbiorców zapowiada w nowej strategii Krakowskiego Biura Festiwalowego jego nowa dyrektor Carolina Pietyra. Zgodnie z nowym planem KBF, festiwale zostaną rozciągnięte w czasie, a wydarzenia częściej będą odbywać się w różnych dzielnicach miasta.
Sześć koncertów znalazło się w programie 15. Festiwalu Muzyki Filmowej, odbywającego się od 23 do 29 maja w Krakowie. Głównym gościem wydarzenia będzie John Powell, autor muzyki m.in. do serii „Jak wytresować smoka”. Zaplanowano też koncert solidarności z Ukrainą.
Organizatorzy Festiwalu Conrada ogłosili w środę program główny tegorocznej, 13. edycji. Wcześniej zapowiedzieli, że wśród najważniejszych gości będą Valeria Luiselli i George Saunders, a hasło przeglądu to „Natura przyszłości”.
Rok Lema ogłoszony przez Sejm RP będzie stymulował przyszłoroczną scenę literacką w całej Polsce - podkreśla Krakowskie Biuro Literackie, które przygotowało na przyszły rok serię wydarzeń związanych z patronem roku.
Weekendowe warsztaty pisania, kilkumiesięczny kurs krytyki literackiej oraz wiele dyskusji i spotkań otwartych dla miłośników pisania czekają na uczestników Kursu Kreatywnego Pisania, który Kraków – Miasto Literatury UNESCO organizuje po raz czwarty.
W zmienionej formule zaprezentuje się publiczności krakowski festiwal operowy Opera Rara 2017. Zamiast czterech koncertów w ciągu roku będzie miał formułę blisko trzytygodniowego festiwalu na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku – poinformowali w czwartek organizatorzy.