Ceremonia pochówku zużytych ksiąg do modlitwy i innych religijnych druków odbyła się na zabytkowym cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Jak wyjaśnił Adam Bartosz, prezes komitetu opiekującego się kirkutem, zasady religii żydowskiej nakazują, aby kartki, na których widnieje imię Boga pochować jak człowieka.
Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostały ekshumowane – odbył się we wtorek wieczorem na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam wcześniej pochowane.
Pogrzeb Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostaną ekshumowane – odbędzie się 15 czerwca na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach i tam pochowane.
Trwają ostatnie przygotowana do pogrzebu Salomei Korzennik i Racheli Pacher – żydowskich dziewczynek, których szczątki zostaną ekshumowane i pochowane na cmentarzu żydowskim w Tarnowie. Nastoletnie przyjaciółki zostały zamordowane w sierpniu 1942 r. w Kołaczycach.
Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie otrzymał grant z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na dalsze oznakowanie zabytkowego cmentarza żydowskiego w tym mieście. Środki te pozwolą na oznaczenie i opisanie głównych alei i kwater.
Tarnowscy radni przyznali 50 tys. zł dotacji celowej z miejskiego budżetu na remont ogrodzenia zabytkowego Cmentarza Żydowskiego w Tarnowie. Ta jedna z najstarszych żydowskich nekropolii na południu Polski przechodzi najpoważniejszą renowację w swojej historii.
Ponad 2 mln zł z Unii Europejskiej trafi na renowację zabytkowego cmentarza żydowskiego w Tarnowie (woj. małopolskie). Umowę na tę dotację podpisali w środę w Tarnowie władze województwa małopolskiego i opiekunowie nekropolii.