Nieznane dotychczas dokumenty sowieckie dotyczące „Solidarności” pochodzące m.in. z archiwum KGB Sowieckiej Republiki Ukrainy prezentowane są na nowym portalu pt. „Twarze Solidarności” firmowanym przez IPN, redakcję „Gościa Niedzielnego” oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.
"Śledź wydarzenia Bitwy Warszawskiej dzień po dniu", "Zobacz materiały archiwalne sprzed 100 lat" - tak nowy portal historyczny o 100-leciu kluczowej batalii wojny polsko-bolszewickiej zapowiadają Archiwa Państwowe, w tym Archiwum Akt Nowych. Premiera portalu w poniedziałek.
Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia zapowiada uruchomienie 5 marca interaktywnego portalu internetowego, który przybliży Polski Cmentarz Wojenny w Lesie Katyńskim. Tego dnia zaplanowano również międzynarodową konferencję „Katyń Pro Memoria”.
10 lat temu – w 90. rocznicę odzyskania niepodległości – został w PAP uruchomiony portal historyczny, wówczas pod nazwą 11listopada1918.pl. Do setnej rocznicy portal – od 2010 r. już jako Dzieje.pl prowadzony wspólnie przez PAP i Muzeum Historii Polski, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – odwiedziło prawie 9 mln użytkowników. Stał się w tym czasie jednym z największych i najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o historii Polski i jej dziedzictwa kulturowego.
27.11.2010. Warszawa (PAP) - Administratorzy i redaktorzy internetowych portali historycznych zaapelowali o współpracę do instytucji państwowych oraz samorządowych, zajmujących się badaniami i ochroną dziedzictwa kulturowego. Debata o historii w internecie, której patronowało Muzeum Historii Polski, odbyła się podczas XIX Targów Książki Historycznej w Warszawie. Zdaniem uczestników sobotniej debaty portale i fora zajmujące się dziejami Polski powinny być miejscem realizacji polityki historycznej państwa.