Multimedialną wystawę poświęconą Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN można od piątku zobaczyć na Politechnice Wrocławskiej. Naukowcy z wrocławskiej uczelni od lat uczestniczą w projektowaniu, budowie i modernizacji urządzeń pracujących w położonym na przedmieściach Genewy ośrodku naukowo-badawczym.
Prof. Samuel Stranks z Uniwersytetu w Cambridge, specjalista w dziedzinie optoelektroniki, odebrał w poniedziałek na Politechnice Wrocławskiej Europejską Nagrodę Naukową im. Stanisława Lema.
Prof. Samuel Stranks z Uniwersytetu w Cambridge, specjalista w dziedzinie optoelektroniki, został laureatem Europejskiej Nagrody Naukowej im. Stanisława Lema. Decyzję kapituły ogłoszono we wtorek podczas Święta Politechniki Wrocławskiej. Tego dnia tytuł honoris causa otrzymał także francuski naukowiec i konstruktor, prof. Michel Virlogeux.
W związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie, w sobotę, zamiast tradycyjnego Charytatywnego Balu Politechniki Wrocławskiej, odbędzie się aukcja na rzecz ukraińskich studentów uczelni. W piątek senat PWr przyjął też uchwałę potępiającą rosyjski atak na Ukrainę.
Rektorzy Politechniki Gdańskiej i Politechniki Wrocławskiej podpisali porozumienie o partnerskiej współpracy obu uczelni. Studenci i pracownicy politechnik będą wspólnie m.in. opracowywali projekty badawczo-rozwojowe i programy kształcenia. Będą mogli także korzystać z infrastruktury badawczej placówek.
Politechnika Wrocławska dołączyła do europejskiej sieci uniwersytetów „Unite!” – University Network for Innovation, Technology and Engineering. Organizacja zrzeszająca uczelnie z siedmiu krajów UE stawia sobie za cel stworzenie nowoczesnego modelu kształcenia inżynierów.
Prof. Randall J. Platt, badacz z ETH Zürich, ekspert w dziedzinie inżynierii genetycznej, został pierwszym w historii laureatem Europejskiej Nagrody Naukowej im. Stanisława Lema – podaje Politechnika Wrocławska.
Konkurs na najlepszą magisterską pracę dyplomową poświęconą rewitalizacji budynków Elektrociepłowni Czechnica organizuje należący do spółki PGE Energia Ciepła Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Jedenaście projektów badawczych zgłoszonych przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej otrzyma łącznie 12,5 mln zł dofinansowania z NCN. Wśród projektów, które otrzymały wsparcie, znalazły się m.in. opracowanie modeli rozpoznawania emocji czy związków poprawiających rozwój roślin.