Pod hasłem „W świecie gier i zabaw małego Majera” w niedzielę, 2 czerwca, w Muzeum POLIN organizowany jest Dzień Dziecka. Zaplanowano m.in. grę plenerową, pokazy cyrkowców, twórcze warsztaty, zabawy ruchowe, strefę relaksu.
Przybliżenie kampanii wyborczej i wyborów z 4 czerwca 1989 r., a także okoliczności, które doprowadziły do upadku systemu komunistycznego w Polsce oferuje młodzieży gra miejska „Wybory 1989” organizowana przez Muzeum Historii Polski wspólnie z Senatem.
Ponad tysiąc osób wzięło udział w grach miejskich w ramach 12. Przystanku Niepodległość zorganizowanego 11 listopada przez Muzeum Historii Polski z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Tysiące osób odwiedziło wystawę Muzeum "Tadeusz Kościuszko - Człowiek Idei".
11 listopada Muzeum Historii Polski zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości w Warszawie w ramach cyklicznego wydarzenia „Przystanek Niepodległość”. Podczas tegorocznej 12. edycji Przystanku Muzeum pokaże to, co działo się w 1917 roku na ówczesnych ziemiach Polski. Głównymi atrakcjami Przystanku będą edukacyjne gry miejskie (dla dzieci i dla dorosłych), których tematem przewodnim będzie rocznica odzyskania niepodległości oraz Rok Tadeusza Kościuszki.
Zbieranie informacji o Polskim Państwie Podziemnym oraz sytuacji w getcie warszawskim, a także przekazanie ich, w warunkach konspiracyjnych, polskim władzom na emigracji – było zadaniem młodzieży ponadgimnazjalnej, która wzięła we wtorek w Warszawie udział w grze miejskiej "Karski. Misja 1942 r.". Grę przygotowało Muzeum Historii Polski w związku z obchodami 100. rocznicy urodzin emisariusza.
Gra miejska „Zaginiony skarb kamedułów” to jedna z atrakcji dwudniowego Jarmarku Kamedulskiego, który rozpoczął się w sobotę w Suwałkach (Podlaskie). Podczas imprezy można też kupić rękodzieło ludowe, lokalne potrawy, m.in. rożki Rocha.
Lubisz gry miejskie, dawną Warszawę i teatr? Marzysz o tym, by zaśpiewać powstańcze piosenki albo poznać niezwykłe miejsca i smaki stolicy? Już 31 lipca Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na niecodzienną akcję plenerową na Starym Mokotowie z okazji 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To idealna okazja dla wszystkich rodzin oraz warszawiaków w każdym wieku, którzy chcą przeżyć niezapomnianą i pełną wrażeń przygodę!
2011-05-02 (PAP) - Poznawaniu nieznanych zakątków Białegostoku, jego historii, zabytków i osób z nim związanych mają służyć terenowe gry miejskie. Ich organizatorzy uważają, że wspólna zabawa to dobry pomysł na zainteresowanie mieszkańców historią miasta. Dlatego miejskie placówki przygotowały dla mieszkańców Białegostoku na majowe weekendy dwie gry miejskie, w których może wziąć udział w sumie 350 osób. Do udziału w zabawie organizatorzy zachęcają całe rodziny, ale też pojedynczych graczy.