Wystawa „Tatry. Wróblewski, Karłowicz, Wyczółkowski” w Muzeum Narodowym Brukenthal w Sybinie w Rumunii zainaugurowała pierwszy w historii Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025. W wernisażu uczestniczyły minister kultury Hanna Wróblewska i dyrektorka Instytutu Adama Mickiewicza Olga Wysocka.
Wystawa polskiego malarstwa otworzy pierwszy w historii Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025. Wernisaż ekspozycji „Tatry. Wróblewski, Karłowicz, Wyczółkowski” w Muzeum Brukenthal w Sybinie odbędzie się w piątek - poinformował PAP rzecznik prasowy Instytutu Adama Mickiewicza Klaudiusz Gomerski.
Kim był Mieczysław Karłowicz, jaką muzykę tworzył, co było jego największą pasją - będą odkrywać podczas rozwiązywania detektywistycznej zagadki młodzi ludzie z województwa podlaskiego podczas lekcji zorganizowanych przez Operę i Filharmonię Podlaską.
Album Piotra Beczały i pianisty Helmuta Deutscha z pieśniami Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza zdobył prestiżową nagrodę Diapason d'Or – poinformował we wtorek NIFC.
Muzycy szczecińskiej filharmonii wraz z mezzosopranistką Małgorzatą Walewską nagrają płytę z „Pieśniami” patrona instytucji – Mieczysława Karłowicza. Sesję nagraniową zakończy koncert dla publiczności, który odbędzie się 12 kwietnia.
Skrzypek Konstanty Andrzej Kulka i Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Moniki Stefaniak, zagrają w piątek koncert symfoniczny w zakopiańskim kościele św. Krzyża, z okazji 110. rocznicy tragicznej śmierci kompozytora Mieczysława Karłowicza w Tatrach.
11. sezon Polskiej Orkiestry Sinfonii Iuventus rozpocznie się 9 października koncertem w Filharmonii Narodowej, na którym jako solista wystąpi Krzysztof Jakowicz. Muzycy zagrają pod kierownictwem Mirosława J. Błaszczyka.
Utwory Ludwiga van Beethovena, Antonio Vivaldiego, Mieczysława Karłowicza i Fryderyka Chopina zainaugurują podczas dwóch koncertów – 14 i 21 września – nowy sezon artystyczny Filharmonii Śląskiej w Katowicach.