Najważniejszym faktom z życia Wiktora Kulerskiego i jego największemu dziełu "Gazecie Grudziądzkiej" poświęcono wystawę, której wernisaż odbył się w piątek w Senacie. "Był wielkim Polakiem, który zasłużył na miano hetmana ludu" - mówił podczas uroczystości marszałek izby wyższej Tomasz Grodzki.
Senat podjął w piątek uchwałę upamiętniającą działacza niepodległościowego, wydawcę i polityka Wiktora Kulerskiego. "Senat Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd temu wybitnemu społecznikowi, wydawcy, politykowi, a nade wszystko patriocie" – napisano w uchwale.
W środę senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu jednogłośnie przyjęła propozycje zorganizowania w Senacie trzech wystaw. Będą one poświęcone Wiktorowi Kulerskiemu, 45. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników, a także strajkowi i pacyfikacji Kopalni Wujek.
Działalność organizacji antykomunistycznych lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych znana jest głównie ze wspomnień działaczy, archiwów bezpieki i podziemnej prasy. Znacznie rzadziej historycy dysponują zbiorem dokumentów, które są świadectwem działań podziemnej „S”.