Po trwającym trzy lata remoncie, który poprzedziły 4 lata prac planistycznych, z zabytkowego Pałacu Heinzla zbudowanego w 1898 r. w Łagiewnikach - leśnym kompleksie na terenie Łodzi - znikają rusztowania. Prywatny właściciel chce zamienić uratowany przed ruiną obiekt w część kompleksu hotelowego.
Relikwię św. siostry Faustyny Kowalskiej uroczyście wprowadzono w środę, w 116. rocznicę urodzin świętej, z krakowskich Łagiewnik do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie, w którym znajduje się pierwszy oryginalny obraz Jezusa Miłosiernego.
Cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej w krakowskich Łagiewnikach został poświęcony we wtorek. Na nekropolii znajdującej się obok Sanktuarium Bożego Miłosierdzia spoczywa 266 żołnierzy 15 różnych narodowości.
W niedzielę, w 38. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w Krakowie odbędzie się konsekracja kościoła pw. św. Jana Pawła II. "Mamy wielki obowiązek i przywilej pamięci o człowieku, który zmienił świat" – mówił w czwartek kard. Stanisław Dziwisz.
Podczas wizyty w klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach papież Franciszek przez kilka minut modlił się przed grobem św. Faustyny - białą trumienką z jej szczątkami. Z klasztoru pojechał papamobile do Bazyliki Miłosierdzia Bożego, gdzie ma wyspowiadać piątkę młodych ludzi.
Jasna Góra, czyli największe centrum pielgrzymkowe w Polsce i Kalwaria Zebrzydowska, zwana polską Jerozolimą - to najważniejsze i najbardziej znane sanktuaria w kraju. Są wśród nich również Łagiewniki, Licheń, Gietrzwałd czy Święta Lipka.
Od środy w Sanktuarium św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie-Łagiewnikach pielgrzymi mogą zobaczyć sutannę, którą miał na sobie polski papież w czasie nieudanego zamachu na jego życie w 1981 r.
Samochody, samoloty, pociągi, riksze, gondole, którymi podróżował Jan Paweł II będzie można zobaczyć na plenerowej wystawie fotograficznej prezentowanej do końca września przed Bazyliką Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.