Wystawy, uroczystości, akcja społeczne, odznaczenia, publikacje, dyskusja online, spacery historyczne oraz gry mobilne składają się na – organizowane przez IPN w Gdańsku – tegoroczne obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i 51. rocznicy Grudnia '70.
Uroczystości oficjalne, a także wystawy i projekcje filmowe złożą się na wrocławskie obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. O zaplanowanych działaniach organizatorzy opowiedzieli we wtorek na konferencji prasowej.
Spektakl teatralny, odsłonięcie tablicy pamiątkowej, nowe publikacje i konferencja złożą się na podlaskie obchody 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce – poinformowali w środę organizatorzy obchodów na konferencji prasowej w Białymstoku.
Po zamachu trop został skierowany na tureckich ekstremistów. W mylenie tropów zaangażowano KGB i Stasi oraz inne służby krajów „demokracji ludowej”. Wprowadzenie chaosu informacyjnego było starą metodą władz sowieckich – mówi PAP prof. Wojciech Polak, historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przewodniczący Kolegium IPN. 40 lat temu, 13 maja 1981 r., na placu Świętego Piotra doszło do zamachu na papieża Jana Pawła II.