XIX-wieczny zbór menonicki w Jeziorze (woj. warmińsko-mazurskie) został opracowany w wersji cyfrowej i udostępniony w sieci - podała Regionalna Pracownia Digitalizacji w Elblągu. Pełna kolekcja innych zabytków związanych z Żuławami Elbląskimi ma być gotowa do przyszłego roku.
W Warszawie odbyło się XIV posiedzenie Komitetu ds. Edukacji Polsko-Niemieckiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej; tematem była edukacja w Polsce i Niemczech na rzecz cyfrowej i zielonej transformacji Europy - podało w środę ministerstwo edukacji i nauki.
Cyfryzacja jest środkiem do celu. Celem nauczania jest osobowy wewnętrzny rozwój każdego człowieka – powiedział w sobotę w Krasiczynie k. Przemyśla minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas konferencji Europa Karpat.
Co prawda studenci powrócili na uczelnie, ale wiele rozwiązań z czasów pandemii COVID-19 zostało z nami. Cyfrowe narzędzia znacząco usprawniły prowadzenie zajęć i pracę administracji uniwersyteckiej – powiedział PAP rektor UJ i wiceprzewodniczący KRASP prof. Jacek Popiel.
Jednym z priorytetów działań podejmowanych przez MEiN jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli – napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w liście do uczestników IT Fitness Test w Lublinie.
Zeskanowanie i udostępnienie ponad 1,3 mln dokumentów dot. dziedzictwa kulturowego będzie efektem realizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa projektu digitalizacji i udostępniania cyfrowych dóbr kultury. Już ponad 700 tys. dokumentów z tego zbioru znajduje się na portalu zabytek.pl.
To jest wielkie, wspaniałe święto polskiej informatyki, polskiej cyfryzacji. Mam nadzieję, że to wy będziecie stanowili o jej przyszłości - powiedział w środę w Warszawie sekretarz stanu w KPRM ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński do laureatów XXIX Olimpiady Informatycznej.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie (Małopolskie) zainaugurowali w środę ogólnopolski test kompetencji cyfrowych IT Fitness Test 2022 Grupy Wyszehradzkiej. Takie same sprawdziany umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli realizowane są w szkołach w całym kraju.
Zależy nam na rozwijaniu w uczniach kompetencji przyszłości takich jak interdyscyplinarność, kreatywność, krytyczne myślenie, rozwiązywanie problemów i umiejętność pracy zespołowej – powiedziała PAP pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. GovTech i Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej Justyna Orłowska.
We wrześniu w Muzeum Narodowym w Warszawie rozpocznie się gruntowna modernizacja instalacji teleinformatycznej. Dzięki współpracy z firmą Huawei w przyszłym roku podczas zwiedzania muzeum będzie można skorzystać z superszybkiego i bezpłatnego Internetu.