Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Limanowej od 1 września będzie miała status również szkoły II stopnia – poinformował minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który w czwartek odwiedził tę szkołę.
Do krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej dotarło zawiadomienie o możliwości ukrycia ludzkich szczątków w byłej siedzibie Urzędu Bezpieczeństwa w Limanowej. W latach 1946-47 prowadzono tam brutalne przesłuchania.
W ramach obchodów 100-lecia bitwy pod Limanową (11-14 grudnia) w Limanowskim Domu Kultury w dniach 11-12 grudnia (czwartek-piątek) odbędzie się międzynarodowa konferencja "Wielka Wojna w Małopolsce - bitwa limanowska 1914".
Tablica z napisem obrażającym Żołnierzy Wyklętych zniknie z cmentarza parafialnego w Limanowej (woj. małopolskie) - poinformował PAP rzecznik prasowy wojewody małopolskiego Jan Brodowski. Tablica znajduje się na nagrobku i gloryfikuje milicjantów i ubeków.
Szczątki pięciu żołnierzy niemieckich, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, ekshumowano w środę ze zbiorowej mogiły w lesie na górze Jeziernik w Młynnem k. Limanowej. Szczątki zostaną przeniesione na niemiecki cmentarz wojenny w Siemianowicach Śląskich.
Akt lokacyjny Limanowej wydany przez króla Zygmunta Augusta w 1565 roku, historyczne pieczęcie miejskie oraz inne bezcenne dokumenty historyczne dotyczące miasta zginęły z Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej. Sprawa została skierowana do prokuratury.