Dwie wirtualne wycieczki, w trakcie których można poznać architekta Maksa Berga oraz zajrzeć do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, wzbogaciły wystawę stałą w Hali Stulecia. Nowości można obejrzeć od czwartku w Visitor Center Hali Stulecia.
150 lat temu, 17 kwietnia 1870 r. urodził się Max Berg, architekt Hali Stulecia. Ze względu na epidemię koronawirusa, wszystkie wydarzenia związane z obchodami tej rocznicy będą dostępne online. Pierwszą atrakcją będzie wirtualne zwiedzanie Hali Stulecia.
Niemal stumetrowa iglica, która jest częścią zabytkowego kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia, powróciła we wtorek po remoncie na swoje miejsce. Monumentalna, stalowa instalacja powstała w 1948 r. i jest jednym z symboli architektonicznych Wrocławia.
W poniedziałek rozpoczął się remont niemal stumetrowej iglicy, która jest częścią zabytkowego kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia. Monumentalna, stalowa instalacja powstała w 1948 r. i jest jednym z symboli architektonicznych Wrocławia.
13 lipca mija 10 lat od wpisania wrocławskiej Hali Stulecia na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Żelazobetonowy obiekt jest uważany za jeden z punktów zwrotnych w historii wykorzystania stali dla wzmacniania struktur budowli.
W czerwcu 2015 r. zakończy się remont Pawilonu Czterech Kopuł, kompleksu budynków powstałych na początku XX w. przy wrocławskiej Hali Stulecia. Po remoncie Muzeum Narodowe zamierza tam umieścić kolekcję sztuki współczesnej, która znajduje się w jego zbiorach.
Hala Stulecia, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zabytek architektury modernistycznej, otrzymał od amerykańskiej Fundacji Getty'ego grant w wysokości 200 tys. dolarów na opracowanie planu prac konserwatorskich.
Gwiazdor Hollywood i były gubernator stanu Kalifornia w listopadzie weźmie udział w spotkaniu z publicznością we wrocławskiej Hali Stulecia. To drugie wydarzenie z cyklu spotkań ze znanymi aktorami, który we wrześniu rozpocznie się wizytą Ala Pacino w stolicy.
W 2015 r. zakończy się remont Pawilonu Czterech Kopuł, kompleksu budynków powstałych na początku XX w. przy wrocławskiej Hali Stulecia. Po remoncie Muzeum Narodowe zamierza tam umieścić kolekcję sztuki współczesnej, która znajduje się w jego zbiorach.