Na cmentarzu komunalnym w Lidzbarku Warmińskim Instytut Pamięci Narodowej odnowił grób weterana walk o Monte Cassino Franciszka Junaszki. Podczas sobotniej uroczystości oddano hołd wszystkim walczącym o to wzgórze.
W Kamiennej Starej (Podlaskie) odsłonięto w piątek odrestaurowany staraniem IPN nagrobek na mogile generała brygady Nikodema Sulika, dowódcy 5 Kresowej Dywizji Piechoty. Prochy generała i jego żony sprowadzono do Kamiennej Starej - jego rodzinnej wsi - w 1993 r.
Na Cmentarzu Wojennym Wspólnoty Narodów Arnhem-Oosterbeek we wschodniej Holandii odbyła się w piątek uroczystość przywrócenia imienia i nazwiska na nagrobku (rededykacja) plutonowego Edwarda Morchonowicza, który poległ we wrześniu 1944 roku.
W sobotę na cmentarzu w Markowej na Podkarpaciu przekazany został uroczyście akt opieki nad byłym grobem rodziny Ulmów parafialnemu oddziałowi Akcji Katolickiej. Odtworzony nagrobek powstał dzięki staraniom Instytutu Pamięci Narodowej.
Na cmentarzu ewangelickim w Szklarskiej Porębie Dolnej odsłonięto nową płytę nagrobną w miejscu pochówku pisarza Carla Hauptmanna. Została ufundowana po zbiórce publicznej zorganizowanej przez Muzeum Karkonoskie i komitet społeczny.
Łódzki magistrat wraz z Towarzystwem Opieki nad Starym Cmentarzem odnowi nagrobek Stefana Rogowicza – wybitnego architekta ogrodnictwa, który w latach 30. ubiegłego wieku stworzył oraz zmodernizował w mieście wiele istniejących do dziś parków i zaprojektował Ogród Zoologiczny.
Dochodzenie ws. uszkodzenia nagrobka Kazimierza Kutza prowadzi – po zawiadomieniu rodziny zmarłego w 2018 r. reżysera – katowicka policja. Na gładkiej powierzchni nagrobka Kutza, który deklarował się jako niewierzący, wyryto ostrym narzędziem krzyż.