W sobotę w stolicy Estonii upamiętniono 80. rocznicę nalotów sowieckich sił powietrznych na Tallin. Na uroczystości złożyły się koncerty, nabożeństwa oraz palenie przez mieszkańców zniczy wzdłuż jednej z ulic Starego Miasta.
W sobotę wieczorem w Sieradzu (Łódzkie) odbędą się obchody 79. rocznicy sowieckiego nalotu. 20 stycznia 1945 r., kiedy z Sieradza uciekły już niemieckie wojska, Sowieci zbombardowali miasto, zabijając – wg oficjalnych danych – ponad stu mieszkańców i raniąc ponad dwustu.
25 września 1939 roku przez cały dzień niemal 400 niemieckich bombowców zrzuciło na Warszawę blisko 630 ton bomb. W czasie całego wrześniowego oblężenia zniszczeniu uległy m.in. Zamek Królewski, Filharmonia Narodowa oraz część zabudowań Politechniki.
Archiwum Miejskie w Rotterdamie (Stadsarchief) zaapelowało o zgłaszanie nazwisk osób, które zginęły podczas bombardowania miasta przez Niemców w 1940 r. Ma ono listę 450 ofiar, brakuje jednak nazwisk 400 kolejnych osób.
Na Monte Cassino odbyły się w sobotę uroczystości w 70. rocznicę zbombardowania przez aliantów opactwa benedyktynów, uważanego za jeden z najważniejszych symboli chrześcijaństwa. We Włoszech nie ustają spory wokół tego rozdziału historii II wojny światowej.
Atak bombowy na Wieluń 1 września 1939 r. przeprowadzono, by przetestować sprzęt wojskowy i zastraszyć ludność – twierdzą historycy. Na miasto spadło w sumie 380 bomb. W wyniku nalotów zginęło ponad 1200 osób, a centrum Wielunia zniszczone zostało w 90 proc.