We wtorek rozpoczęła się kontrola wojewódzkiego konserwatora zabytków na moście Poniatowskiego. „Celem planowanej kontroli będzie ocena stanu zachowania całej budowli” – przekazało PAP biuro konserwatora zabytków.
Mazowiecki wojewódzki konserwator zabytków prof. Jakub Lewicki zażądał od ZDM zmiany lokalizacji fotoradarów ustawionych na moście Poniatowskiego w Warszawie. Poinformował w piątek, że nie decydował o precyzyjnej lokalizacji urządzeń.
Ponad stuletnie fragmenty Mostu Poniatowskiego, które leżały na dnie Wisły przeszło 70 lat - po tym, jak w czasie Powstania Warszawskiego Niemcy wysadzili wszystkie stołeczne mosty, dzięki pracy archeologów można oglądać od środy na wystawie w Muzeum Warszawskiej Pragi.
Fragmenty kamiennych ław z dawnego mostu Poniatowskiego wysadzonego w 1944 r., wydobyte z dna Wisły, będzie można oglądać w warszawskim Muzeum Pragi . "To ciekawy przykład rzeźby warszawskiej z początku XX w." - mówiła w czwartek minister kultury Małgorzata Omilanowska.
33 tys. białych, kremowych, szarych i czarnych kamieni ułożonych w kształt twarzy nieznanej kobiety, której zdjęcie zrobiono tuż przed Powstaniem Warszawskim, stworzyło mozaikę "nieznanej warszawianki". Mozaikę odsłonięto w czwartek koło stołecznego Mostu Poniatowskiego.