W zabytkowym budynku dworca kolejowego w Krośnie powstało Etnocentrum, czyli placówka, która będzie promować i rozpowszechniać kulturę Ziemi Krośnieńskiej. Odbywać tam się będą m.in. warsztaty dotyczące kultury i tradycji regionu.
Ponad 250 tys. turystów odwiedziło istniejące od sześciu lat Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie (Podkarpackie). "Każdy turysta może u nas samodzielnie wyprodukować dowolny wyrób ze szkła" - powiedział PAP dyrektor operacyjny CDS Stefan Dziadosz.
W ciągu dziewięciu miesięcy na przełomie 1914/1915 r. Krosno trzykrotnie zdobywały i opuszczały armie obu stron walczących. O losach miasta i jego mieszkańców w latach wielkiej wojny 1914-18 opowiada otwarta w czwartek wystawa w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.
Ponad dwieście osób bierze udział w kweście na rzecz Starego Cmentarza w Krośnie. Po raz jedenasty organizują ją Komitet Ratowania Starego Cmentarza i Podkarpackie Towarzystwo Historyczne. "W tym roku kwesta odbywa się przez trzy dni na kilku krośnieńskich cmentarzach" - powiedział PAP w piątek Piotr Babinetz z Komitetu Ratowania Starego Cmentarza. Zaznaczył, że "w zbiórce pieniędzy na odnawianie kolejnych grobów na Starym Cmentarzu biorą udział m.in. młodzież, nauczyciele, potomkowie rodzin pochowanych na tym cmentarzu".