Z okazji 35. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Republiką Korei, Instytut Adama Mickiewicza zaprasza na polski program kulturalny w Korei Południowej. Zespoły i indywidualni twórcy z Polski pojawią się na najważniejszych festiwalach w Korei.
Instytut Adama Mickiewicza przygotował polski program kulturalny w Korei Południowej, gdzie polscy artyści zaprezentują różnorodne projekty z dziedziny filmu, muzyki czy sztuk wizualnych. Całość potrwa do stycznia 2025 roku. W tym czasie również koreańscy twórcy pokażą swoją kulturę w naszym kraju.
„A Traveler’s Needs” mówi wiele o samotności i próbach nawiązywania kontaktu z ludźmi – powiedziała Isabelle Huppert, która wystąpiła w filmie Honga Sang-soo pokazywanym w konkursie głównym Berlinale. W programie festiwalu znalazł się też inny film z jej udziałem - „My New Friends” André Téchiné'a.
Pokazy taekwondo, warsztaty z robienia wachlarzy oraz degustacja tradycyjnych potraw – takie atrakcje czekały na koninian w niedzielę podczas II Dnia Kultury Koreańskiej. Wydarzenie przygotowano w związku z planowaną w Koninie (Wielkopolskie) budową elektrowni jądrowej.
Koncertem w The Symphony Hall w Osace Orkiestra Filharmonii Narodowej (OFN) rozpocznie w niedzielę tournée w Japonii i Korei Południowej – informuje PAP w piątek dział Promocji FN. Podczas 9 koncertów – 7 w Japonii i 2 w Korei – orkiestrze FN towarzyszyć będzie 5 pianistów.
„Podejrzana” od początku miała być dziełem zmysłowym. Zwykle filmy składają się z dźwięku i obrazu, ale w niektórych naprawdę można poczuć dotyk czy zapach. Na tym polega magia kina. Właśnie taki film chciałem zrobić – mówił Park Chan-wook. Obraz, który zapewnił mu w Cannes nagrodę za najlepszą reżyserię, właśnie trafił do polskich kin.
Historyczna kładka w granicznej wsi Panmundżom, po której w czasie szczytu w 2018 r. wspólnie spacerowali przywódcy Korei Płd. i Korei Płn., zostanie przebudowana, a po zakończeniu prac ma być otwarta dla turystów – podaje w czwartek agencja Yonahp.
65 lat temu, 27 lipca 1953 roku w Panmundżonie na granicy między obu państwami koreańskimi amerykański generał William Harrison i północnokoreański generał Nam Il podpisali rozejm, który zakończył działania zbrojne trwającej ponad trzy lata wojny w Korei.
Włoscy eksperci w dziedzinie archeologii i technologii pomagają Korei Północnej i Południowej połączyć wysiłki w trosce o wspólne dziedzictwo. Oba kraje przy wsparciu Włochów razem odrestaurują prastare grobowce, zadziwiająco podobne do etruskich grobów.