Władze RP na uchodźstwie

25.11.2014 aktualizacja 24.08.2016

Polska emigracja w Londynie na wystawie Muzeum Historii Polski

Wystawę "Londyn - stolica Polski. Emigracja polska 1940-1990" Muzeum Historii Polski można oglądać w stołecznej Bibliotece Uniwersyteckiej. Ekspozycja opowiada o życiu politycznym, kulturalnym oraz artystycznym polskiej wojennej i powojennej emigracji w stolicy Wielkiej Brytanii.

"Londyn jest dla nas ważnym punktem odniesienia jako takie twórcze środowisko. Pomimo że byli oddzieleni od kraju potrafili się zorganizować i efektywnie działać tworząc ośrodki kultury, własny system edukacji. To bardzo ciekawe jako przykład takiej samoorganizacji Polaków w trudnej sytuacji, w której stawali przed różnymi dylematami. Do dzisiaj jest to ważne środowisko polonijne i poprzez tę wystawę chcemy pokazać, że ten polski Londyn ma też swoją historię" - mówił podczas otwarcia wystawy dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro o polskiej emigracji niepodległościowej.

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL