Polska po 1989 roku

07.06.2017 aktualizacja 10.06.2017

R. Kostro: cechą konkursu Wydarzenie Historyczne Roku jest angażowanie lokalnych społeczności

Konkurs na Wydarzenie Historyczne Roku nagradza zdolność mieszkańców miast do mobilizacji, która często decyduje o ostatecznym zwycięstwie – powiedział PAP dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro.

Obchody 40. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec '76, Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich i wystawa "Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach" - to najlepsze wydarzenia historyczne ub. roku. Laureatów plebiscytu Muzeum Historii Polski ogłoszono w środę w Warszawie. (PAP)

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL