Polska po 1989 roku

21.08.2018

„GPC”: Warszawskie muzeum bastionem komunistów

Bolesław Bierut – symbol sowieckiego terroru i walki z Żołnierzami Wyklętymi – został uhonorowany w placówce Muzeum Warszawy, a jego portret zawisł w centralnym miejscu na głównej ekspozycji - pisze we wtorek „GPC”.

Gazeta wskazuje, że odwiedzający instytucję "mogą odnieść wrażenie, że komunistyczny dyktator był wielkim patriotą i inicjatorem odbudowy stolicy po wojnie".

"Zadziwiające jest również, że w całej placówce MW nie znajdziemy nawet wzmianki chociażby o Bitwie Warszawskiej, którą brytyjski dyplomata Edgar Vincent D’Abernon uznał za 18. najważniejszą bitwę rozstrzygającą o losach świata" - czytamy.

"Skandalem jest również fakt, że w kalendarzu wydanym przez Muzeum Warszawy na rok 2017 pod datą 1 sierpnia nie było żadnej wzmianki o 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego" - dodaje gazeta. Jak pisze, "znalazła się za to informacja o przypadającej tego dnia piątej rocznicy uruchomienia wypożyczalni rowerów Veturilo".

sno/ krap/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL