Polska po 1989 roku

07.05.2014 aktualizacja 14.07.2016

Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla na Warsaw Solidarity Forum

Laureaci Pokojowej Nagrody Nobla Mohamed ElBaradei i Lech Wałęsa oraz kubańska opozycjonistka, autorka słynnego bloga „Pokolenie Y” Yoani Sanchez wezmą udział w warszawskiej konferencji z okazji 25-lecia polskiej transformacji i 10. rocznicy wstąpienia do UE.

Organizatorem konferencji Warsaw Solidarity Forum, która odbędzie się w przyszły piątek, 16 maja, jest Instytut Lecha Wałęsy (ILW), wspólnie z miastem stołecznym Warszawa. Jak poinformował ILW, konferencja poświęcona będzie "wnioskom płynącym z polskiej transformacji dla regionu i świata".

"Konferencja ma być nie tylko rocznicowym wydarzeniem, ale dynamicznym forum, które przy udziale Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, autorytetów życia publicznego, przedsiębiorców oraz działaczy społecznych zainspiruje do aktywnych działań na rzecz wolności i sprawiedliwości społecznej" - napisano w przesłanym PAP oświadczeniu.

"Podczas debaty zamierzamy spojrzeć na doświadczenie polskiej transformacji z szerszej perspektywy, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, w jakim stopniu nasz model transformacyjny może być wzorem dla państw, które dziś przechodzą proces przebudowy" – czytamy w oświadczeniu.

W konferencji mają też wziąć udział m.in.: brytyjski historyk Prof. Timothy Garton Ash, amerykański ekonomista i politolog Jeremy Rifkin, założyciel International Center on Nonviolent Conflict Peter Akerman oraz dr Jan Kulczyk. (PAP)

ann/ par/ gma/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL