Powstanie Warszawskie

14.02.2019

Premier RP i wiceprezydent USA złożyli wieńce przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego

Premier Mateusz Morawiecki oraz wiceprezydent USA Mike Pence złożyli w czwartek wieńce przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Pence przebywa w Polsce od środy, w związku z odbywającą się w Warszawie konferencją na temat Bliskiego Wschodu, w której wzięły udział delegacje z kilkudziesięciu krajów.

Po złożeniu wieńców w KPRM ma się odbyć spotkanie premiera Morawieckiego z wiceprezydentem Pence’em. "Tematem rozmów z wiceprezydentem USA będzie m.in. dalsze wzmocnienie partnerstwa w obszarze bezpieczeństwa, w tym energetycznego, dwustronna współpraca gospodarcza, w szczególności w obszarze nowoczesnych technologii, innowacyjnego przemysłu oraz w sektorze zbrojeniowym" - mówiła wcześniej PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ hgt/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL