II Rzeczpospolita

16.12.2012 aktualizacja 11.08.2016

"Miasto mojej Matki. Opowieść o Jaworowie"

Źródło: DSH Źródło: DSH

Dom Spotkań z Historią zaprasza na 67. Opowieści z Kresów - "Miasto mojej Matki. Opowieść o Jaworowie". Ulubiona rezydencja Jana III Sobieskiego, dobroczynna woda, którą kurowali się polscy królowie, zaskakujące wybory braci Szeptyckich, świat drewnianych kołotuszek i koników na biegunach, zwycięska bitwa gen. Sosnkowskiego z Niemcami we wrześniu 1939, polsko-ukraińskie konflikty i pojednania to niektóre wątki 67 spotkania z cyklu „Opowieści z Kresów”.

Tomasz Kuba Kozłowski mówić będzie o dawnym mieście powiatowym w województwie lwowskim, przypominając jak wyglądało życie codzienne i świąteczne niewielkiego miasteczka, w którym prężnie działały dziesiątki organizacji społecznych. Multimedialna prezentacja ilustrowana będzie tradycyjnie oryginalną ikonografią z epoki. Dla uczestników spotkania przewidziano konkurs z nagrodami.

 

19 grudnia 2012, środa, godz. 18.00, Warszawa ul. Karowa 20

(DSH)

 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL