PRL

29.11.2016

Poznań: konferencja naukowa „Poradnictwo w PRL”

30.11.2016 - 02.12.2016 Konferencja naukowa „Poradnictwo w PRL” Konferencja naukowa „Poradnictwo w PRL”

W dniach 30 listopada–2 grudnia (środa-piątek) na Wydziale Historycznym UAM w Poznaniu (ul. Umultowska 89 d) odbędzie się konferencja naukowa „Poradnictwo w PRL” z cyklu „W kręgu kultury PRL”.

Współorganizatorami konferencji są Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu oraz Instytut Historii UAM.

Konferencja ta jest trzecią z cyklu „W kręgu kultury PRL”. Celem przedsięwzięcia jest ukazanie rozmaitych aspektów peerelowskiego poradnictwa, dotyczącego różnorodnych dziedzin życia.

Wszechogarniający dydaktyzm, zmierzający do stworzenia „nowego człowieka”, przejawiający się w tym zjawisku, wynikał z tak czy inaczej interpretowanych zasad socjalizmu. A zatem porady dotyczące działalności i zachowań w życiu zawodowym i prywatnym, udzielane przez powołane do tego instytucje i za pomocą najrozmaitszych środków to fenomen, z którym musiał się zetknąć każdy obywatel PRL-u.

Dziś bardzo wiele z treści i form ówczesnego poradnictwa uległo zapomnieniu. Jego przypomnienie ma służyć lepszemu zrozumieniu epoki.

Szczegóły konferencji: http://poznan.ipn.gov.pl/pl7/nauka/konferencje-naukowe/33952,Konferencja-naukowa-z-cyklu-W-kregu-kultury-PRL-Poradnictwo-w-PRL-Poznan-30-list.html

Źródło: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL