I wojna światowa

09.04.2015 aktualizacja 11.08.2016

Spotkanie o zapomnianej bitwie I wojny światowej na Kujawach

Grupa sanitariuszy ratujących rannych po bitwie włocławskiej. 1914 r. Fot. ze zb. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej Grupa sanitariuszy ratujących rannych po bitwie włocławskiej. 1914 r. Fot. ze zb. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

W czwartek, 16 kwietnia o godz. 11 w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku (ul. Słowackiego 1a) odbędzie się wykład pt. „Zapomniana bitwa Wielkiej Wojny. Walki pod Włocławkiem 11-13 listopada 1914 r.” historyka Tomasza Wąsika.

Spotkanie, odbywające się w ramach VI Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości, dotyczyć będzie największych w historii zmagań wojennych, jakie rozegrały się na Kujawach wschodnich w początkowym okresie I wojny.

Podczas wykładu przedstawiony zostanie przebieg działań wojennych, poczynając od przedpola Włocławka (Gąbinek, Lubanie), poprzez Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz i Izbicę Kujawską. Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna zdjęć i map, pochodzących m.in. ze zbiorów Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Wstęp wolny.

Źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL