Polska po 1989 roku

05.09.2018

Widowisko plenerowe „Sobieski obrońcą chrześcijaństwa”

08.09.2018 Źródło: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie Źródło: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Scena Historyczna Teatru Wilanów przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na widowisko plenerowe „Sobieski obrońcą chrześcijaństwa” . Odbędzie się ono 8 września o godz. 16.00 na dziedzińcu pałacu w Wilanowie. Wstęp wolny.

Jak co roku z okazji Dni Wilanowa Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na spektakl plenerowy.

Tegoroczne widowisko pod tytułem „Sobieski obrońcą chrześcijaństwa” jest częścią tryptyku o losach króla Jana III. Wystawiona dwa lata temu w Wilanowie „Uczta w Jaworowie” przybliżała perypetie rodziny Sobieskich związane z dynastycznymi planami króla próbującego osadzić na tronie swego pierworodnego syna Jakuba.

Rok temu na dziedzińcu wilanowskim widzowie byli świadkami narady przed bitwą. Tym razem organizatorzy opowiedzą o historii Lwa Lechistanu tuż przed bitwą wiedeńską.

Spiski, walka wywiadów, poselstwa i dyplomacja będą się wydarzać na tle sielskiego życia rodzinnego Sobieskich w Wilanowie. 

Organizatorzy: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | Stowarzyszenie Akademia Wilanowska

Źródło: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL