Opolski oddział Narodowego Banku Polskiego wspólnie z Izbą Administracji Skarbowej w Opolu prowadzi wirtualne lekcje dla uczniów szkół średnich poświęcone tematom związanym z przedsiębiorczością i ekonomią.
Pomysł organizacji wirtualnych lekcji dla uczniów opolskich szkół średnich jest kontynuacją wcześniejszych spotkań uczniów z pracownikami Narodowego Banku Polskiego w Opolu.
"Jednym z zadań Narodowego Banku Polskiego jest edukacja społeczeństwa. Dlatego chcemy dotrzeć z wiedzą naszych specjalistów do uczniów szkół średnich za pośrednictwem platformy internetowej udostępnianej nam przez Politechnikę Opolską. Forma wirtualnych lekcji jest koniecznością wynikającą z pandemii koronawirusa, jednak poszerzyła w znaczący sposób liczbę uczniów, którzy mogą uczestniczyć w naszych zajęciach" - powiedział prof. Paweł Frącz, dyrektor oddziału NBP w Opolu.
Do organizacji wirtualnych lekcji włączyła się Izba Administracji Skarbowej w Opolu, której przedstawiciele będą nie tylko mówić o różnych aspektach działalności gospodarczej, ale w przystępny sposób przybliżą słuchaczom zasady i zakres działalności Krajowej Administracji Skarbowej, która zajmuje się m.in. zwalczaniem różnych form przestępczości.
"Zależy nam na dostarczeniu słuchaczom w atrakcyjnej formie wiedzy przydatnej w życiu. Stąd wśród tematów zajęć znalazły się metody rozpoznawania fałszywych banknotów, a także organizowane jako podsumowanie lekcji minikonkursy dotyczące różnego rodzaju ciekawostek - np. ilości będących w obiegu banknotów stuzłotowych. Obecność praktyków ze strony naszego banku i Izby Administracji Bankowej gwarantuje wysoki poziom zajęć i możliwość uzyskania przez uczniów odpowiedzi od wysokiej klasy specjalistów, którzy zagadnienia przedsiębiorczości i gospodarki znają także z praktycznej strony" - podkreśla prof. Frącz. (PAP)
autor: Marek Szczepanik
masz/ wj/