Ponad 100 tys. z ok. 400 tys. nauczycieli pracujących stacjonarnie zapisało się już na szczepienie przeciw COVID-19 - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Na szczepienie zapisało się też 8 tys. pracowników żłobków; proces szczepienia tych grup rozpocznie się w najbliższy piątek - dodał.
Ks. prof. Alfred Wierzbicki odebrał w poniedziałek Nagrodę Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego, Mieczysława i Erazma Pruszyńskich. „Wierzę podobnie jak Czesław Miłosz, że tylko dobre duchy powinny mieć w nas swe narzędzie. Duchy czułości i czujności" – powiedział.
Do tej pory chęć zaszczepienia przeciwko COVID-19 zgłosiło 100 tys. nauczycieli - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa MEiN Anna Ostrowska. Proces przebiega bardzo sprawnie, nie odnotowaliśmy żadnych problemów dotyczących rejestracji - dodała.
W 14 192 szkołach podstawowych w klasach I–III uczniowie uczą się w trybie stacjonarnym – poinformowało w poniedziałek MEiN, podając, że chodzi o 98,3 proc. szkół podstawowych. W 32 podstawówkach nauczanie odbywa się zdalnie, a w 219 w trybie mieszanym.
Jasna Góra, sanktuarium w Leśniowie i częstochowski kościół św. Barbary to pierwsze obiekty na powstającym w woj. śląskim Europejskim Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Paulinów. Intencją twórców szlaku jest stworzenie produktu turystycznego, łączącego duchowość, wiedzę i aktywność.
Szczepienia nauczycieli powinny przebiec bez zakłóceń. Do Polski trafiło 125 tys. szczepionek firmy AstraZeneca, które są już przekazywane do punktów szczepień. W tym tygodniu spodziewana jest dostawa kolejnych 140 tys., a za tydzień ok. 350 tys. szczepionek dla nauczycieli - powiedział PAP prezes ARM Michał Kuczmierowski.
W poniedziałek rozpoczynają się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 wśród nauczycieli. W pierwszej kolejności zaszczepieni będą nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia stacjonarne w szkołach i placówkach oświatowych oraz opiekunowie w żłobkach. Szczepienia mają rozpocząć się w piątek.
Prof. Jerzy Zajadło został laureatem Nagrody im. Tadeusza Kotarbińskiego, przyznawanej za wybitne dzieło naukowe z zakresu nauk humanistycznych. Zwycięzca otrzyma 50 tys. zł na dalsze badania naukowe. Szósta gala konkursu organizowanego przez Uniwersytet Łódzki odbyła się online.
Jan Olszewski z idei w pełni niepodległej Polski uczynił najważniejszy cel swojego działania – mówi PAP Piotr Naimski, działacz opozycyjny w PRL, w rządzie Jana Olszewskiego podsekretarz stanu w MSW i szef UOP, a obecnie pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.