Kultura i sztuka po 1989 roku

23.07.2018

Lady Pank dla Polaków z Białorusi zagra w Białymstoku 22 września

Koncert Lady Pank z okazji 30-lecia Związku Polaków na Białorusi odbędzie się we wrześniu w Białymstoku – poinformował portal Znadniemna.pl. Władze Grodna odwołały wcześniej koncert planowany na 28 lipca, gdy ZPB będzie obchodzić swoje 30-lecie.

Jak pisze w poniedziałek portal ZPB Znadniemna.pl koncert Lady Pank miał być elementem uroczystości rocznicowych organizowanych przez tę największą organizację polską na Białorusi.

Według autorów artykułu to właśnie udział zespołu w obchodach 30-lecia był „prawdziwą i najważniejszą przyczyną, z powodu której koncert legendarnego polskiego zespołu rockowego w Grodnie został odwołany przez władze grodzieńskie, chociaż sprzedano nań wszystkie bilety”.

Oficjalnie władze poinformowały, że koncert – organizowany przez Grodzieńską Filharmonię Obwodową - ma być przeniesiony (prawdopodobnie właśnie na 22 września) z powodu prac wykopaliskowych na terenie Nowego Zamku, gdzie miał się odbyć.

Portal przypomina, że w podobny sposób w 2015 roku został odwołany koncert zespołu Lombard w Grodnie. Wtedy także koncert przeniesiono do Białegostoku.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ klm/ ap/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL