Ruszyła kolejna edycja konkursu „Mazowieckie Zdarzenie Muzealne Wierzba”. Nagradzane są w nim takie muzealne inicjatywy, jak przedsięwzięcia, projekty edukacyjne, wydawnictwa i wystawy. Zgłoszenia muzeów przyjmowane są do 15 kwietnia br.
Jak poinformowało w poniedziałek PAP Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego: "nagrodzone zostaną najciekawsze inicjatywy, wystawy, projekty czy koncerty".
Konkurs "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba" jest skierowany do placówek muzealnych na całym Mazowszu. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: najciekawsza wystawa, najlepszy projekt edukacyjny, najciekawsze wydawnictwo muzealne, w kategorii otwartej (obejmującej koncerty, wydawnictwa nieposiadające ISBN, gry miejskie, projekty artystyczne bądź multimedialne, inscenizacje, imprezy plenerowe lub we wnętrzu placówki), a także w kategorii pod nazwą "Niepodległa". W ostatniej z kategorii oceniane będą przedsięwzięcia placówek muzealnych realizowane w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jeden podmiot muzealny zgłasza tylko jedno zdarzenie muzealne w każdej kategorii. Regulamin dopuszcza także zgłoszenie zdarzeń muzealnych organizowanych przez filie, oddziały lub inne podległe jednostki organizacyjne muzeów, które mają siedzibę na Mazowszu.
Aby zgłosić się do konkursu należy dostarczyć osobiście wypełniony wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do 15 kwietnia 2019 r., składając go w Departamencie Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie - lub listownie, wysyłając na wskazany adres: Departament Kultury, Promocji i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa.
W poprzedniej edycji konkursu o laury ubiegało się 94 wystaw, projektów i wydawnictw.
Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.mazovia.pl/konkursy--szkolenia/konkurs-mazowieckie-zdarzenie-muzealne--wierzba/art,11,rusza-nabor-wnioskow-do-xiii-edycji-konkursu-mazowieckie-zdarzenia-muzealne-wierzba.html (PAP)
autor: Grzegorz Janikowski
gj/ pat/