Kultura i sztuka po 1989 roku

18.03.2019

Nowa edycja konkursu „Mazowieckie Zdarzenie Muzealne Wierzba”

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Mazowieckie Zdarzenie Muzealne Wierzba”. Nagradzane są w nim takie muzealne inicjatywy, jak przedsięwzięcia, projekty edukacyjne, wydawnictwa i wystawy. Zgłoszenia muzeów przyjmowane są do 15 kwietnia br.

Jak poinformowało w poniedziałek PAP Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego: "nagrodzone zostaną najciekawsze inicjatywy, wystawy, projekty czy koncerty".

Konkurs "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba" jest skierowany do placówek muzealnych na całym Mazowszu. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: najciekawsza wystawa, najlepszy projekt edukacyjny, najciekawsze wydawnictwo muzealne, w kategorii otwartej (obejmującej koncerty, wydawnictwa nieposiadające ISBN, gry miejskie, projekty artystyczne bądź multimedialne, inscenizacje, imprezy plenerowe lub we wnętrzu placówki), a także w kategorii pod nazwą "Niepodległa". W ostatniej z kategorii oceniane będą przedsięwzięcia placówek muzealnych realizowane w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jeden podmiot muzealny zgłasza tylko jedno zdarzenie muzealne w każdej kategorii. Regulamin dopuszcza także zgłoszenie zdarzeń muzealnych organizowanych przez filie, oddziały lub inne podległe jednostki organizacyjne muzeów, które mają siedzibę na Mazowszu.

Aby zgłosić się do konkursu należy dostarczyć osobiście wypełniony wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do 15 kwietnia 2019 r., składając go w Departamencie Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie - lub listownie, wysyłając na wskazany adres: Departament Kultury, Promocji i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa.

W poprzedniej edycji konkursu o laury ubiegało się 94 wystaw, projektów i wydawnictw.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.mazovia.pl/konkursy--szkolenia/konkurs-mazowieckie-zdarzenie-muzealne--wierzba/art,11,rusza-nabor-wnioskow-do-xiii-edycji-konkursu-mazowieckie-zdarzenia-muzealne-wierzba.html (PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL