„Boże Ciało” Jana Komasy zostało w poniedziałek nagrodzone Polską Nagrodą Filmową Orły 2020 w kategorii najlepszy film. Twórcy filmu odebrali także 10 innych statuetek, m.in. za najlepsze pierwszoplanowe i drugoplanowe role męskie i kobiece, reżyserię, scenariusz, montaż i zdjęcia.
Filmy opowiadające o obozie Auschwitz-Birkenau i warszawskim getcie, a także relacje świadków historii znalazły się w programie przeglądu „Pamięć na pokolenia. Pokaz filmów o Zagładzie”, który odbędzie się w sobotę w stołecznej Kinotece.
Opowiadam o miłości na smutno i wesoło. Kiedy kończą ci się argumenty, brakuje ci słów, nie wiesz jak to wyrazić, zaczyna się właśnie piosenka, śpiewasz - mówi PAP Ewa Konstancja Bułhak. W wywiadzie aktorka ujawniła szczegóły spektaklu "Niestety, to nie ty", który będzie miał premierę w Teatrze Roma 25 stycznia.
Pianista Jerzy Maciejewski i wiolonczelista Andrzej Wróbel zagrają w Muzeum Pałacu w Wilanowie 23 lutego koncert „Fryderykowi urodzinowo”. Warszawska Opera Kameralna uczci w ten sposób 210. urodziny Fryderyka Chopina.
Wydział Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie pozostanie w Bytomiu i wiosną br. wznowi zawieszoną rekrutację studentów. Decyzję podjął Senat uczelni po zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych - podał bytomski samorząd.
Wystawę poświęconą Polskiemu Państwu Podziemnemu w regionie radomskim w latach 1939-45 można od środy oglądać w Przystanku "Wolność" w siedzibie Hufca ZHP w Radomiu. Ekspozycja czynna będzie do końca marca.
„Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej otrzymało nagrody dla najlepszego filmu fabularnego i za reżyserię w sekcji Kino Kobiece podczas Dhaka International Film Festival - poinformowała w środę Telewizja Polska, koproducent filmu.
Polacy już od 1941 r. informowali aliantów o sytuacji w niemieckich obozach zagłady w okupowanej Polsce - to jedna z tez filmu „Raport z Auschwitz”, którego pokaz w Warszawie zorganizował IPN. Film Krzysztofa Brożka przedstawia dokumenty z archiwów brytyjskich.
Polska produkcja w wykonaniu dwóch tancerek i choreografek Joanny Woźnej i Magdaleny Kowali została uznana za najlepszy taniec wykonywany w duecie na międzynarodowym festiwalu tańca SzoloDuo – poinformował w środę Instytut Polski w Budapeszcie.