20.10.2010. Katowice (PAP) - Utworzenie w Bytomiu muzeum osobliwości związanych z miastem - na wzór londyńskiego Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud - proponują przedstawiciele Śląskiej Galerii Sztuki. Byłby to świetny sposób na zachowanie lokalnej tradycji i ukazywanie jej gościom - mówią. Muzeum miałoby powstać w nieczynnym i niszczejącym Domu Polskim zwanym Ulem, należącym do Muzeum Górnośląskiego. Działałby w nim równocześnie klub środowisk twórczych - mówią pomysłodawcy.