Stu harcerzy z całej Polski będzie 1 sierpnia pełnić wartę przy pomniku kard. Stefana Wyszyńskiego przed kościołem Sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, by upamiętnić udział Prymasa Tysiąclecia w Powstaniu Warszawskim – poinformowało Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
Podczas tegorocznego Święta Dziękczynienia pragniemy modlitwę dziękczynienia i zawierzenia rozszerzyć na cały Kościół w Polsce i poświęcić ją dwóm wielkim pasterzom – św. Janowi Pawłowi II i Słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu – podkreślił kard. Kazimierz Nycz w liście pasterskim.
W prymasie Polski kard. Stefanie Wyszyńskim widziano głowę narodu; to był przywódca narodu – mówi ks. prof. Józef Naumowicz z UKSW w Warszawie z okazji przypadającej we wtorek 38. rocznicy jego śmierci i 30. rocznicy od rozpoczęcia jego procesu beatyfikacyjnego.
Kard. Stefan Wyszyński był daleki i wolny od wszelkiego niebezpieczeństwa nacjonalizmu, choć niezwykle kochał Polskę; uczył nas w jaki sposób miłość, aż do miłości nieprzyjaciół potraktować jako drogę swojego życia – mówił podczas mszy św. w intencji ojczyzny metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.
Prymas Polski abp Wojciech Polak przewodniczył w środę w sanktuarium w Dąbrówce Kościelnej w inauguracji jubileuszu 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. W 1969 r. korony papieskie nałożył kard. Stefan Wyszyński.
Naszym najważniejszym zadaniem jest, żebyśmy pokazali prymasa Wyszyńskiego tym pokoleniom, które wyrosły po nas, żebyśmy przybliżyli im jego życie, jego dzieło – powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. w 70. rocznicę ingresu kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
6 lutego przypada 70. rocznica ingresu kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Po śmierci prymasa Augusta Hlonda bp Wyszyński został mianowany w 1948 r. przez papieża Piusa XII arcybiskupem gnieźnieńskim i warszawskim oraz prymasem Polski. Ingres do katedry gnieźnieńskiej odbył się 2 lutego 1949 r., a cztery dni później do prokatedry warszawskiej.
Św. Jan Paweł II, którego dziś wspominamy, powiedział, że bez kard. Wyszyńskiego nie byłoby papieża Polaka. Wiemy też, że to na prośbę kard. Augusta Hlonda, prymasem Polski po jego śmierci został ówczesny biskup lubelski Stefan Wyszyński – przypomniał rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
Kard. August Hlond i kard. Stefan Wyszyński byli nie tylko wielkimi mężami stanu, byli także ludźmi świętymi - powiedział w sobotę metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz na sympozjum w 70. rocznicę śmierci kard. Augusta Hlonda.