Podziały są naturalne, ale obowiązkiem nas wszystkich jest szukanie porozumienia. Historia, i ta stara z PRL, i ta z ostatnich lat, mocno nas podzieliła, ale to nie zwalnia nikogo z obowiązku myślenia o wspólnocie i jej budowania - powiedział wicepremier Piotr Gliński w sobotnim „Super Expressie”.
Kwotę 240 mln zł na realizowanie programu „Niepodległa” przeznaczono nie tylko na najbliższe dwa dni, ale sześć lat i na szereg wydarzeń centralnych, lokalnych i międzynarodowych - powiedział w piątek w Sejmie wiceminister kultury Jarosław Sellin.
Za każdym z tych znaków kryje się jakaś część życia człowieka, która została doceniona - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podczas otwarcia wystawy „Blask orderów w 100-lecie odzyskania niepodległości” w stołecznym Muzeum Łazienki Królewskie.
Opinia resortu kultury dotycząca zgłoszenia wniosku ws. wpisu Barbórki, czyli obchodzonego 4 grudnia tradycyjnego święta górników, na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO, jest pozytywna - zadeklarowała we wtorek wiceminister kultury Magdalena Gawin.
Jednym z elementów programu „Niepodległa” przygotowanego przez MKiDN jest program zagraniczny - powiedział w poniedziałek minister kultury Piotr Gliński na konferencji prasowej zapowiadającej zagraniczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Edward Dwurnik, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich malarzy współczesnych, spoczął w poniedziałek na warszawskich Powązkach Wojskowych. „Odszedł wielki mistrz współczesności” - mówił minister kultury Piotr Gliński podczas mszy pogrzebowej artysty.
Wspólny apel na łamach niemieckich mediów o poszukiwanie polskich strat wojennych był jednym z głównych tematów rozmowy wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego z pełnomocnik rządu Niemiec ds. kultury i mediów Moniką Gruetters - poinformował w piątek resort.
242,9 mln zł wynosi wartość Programu „Niepodległa” na lata 2017-2022 - poinformowało w piątek Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z tej kwoty 95,2 mln zł przeznaczono na projekty instytucji kultury podległych i nadzorowanych przez ministra kultury, m.in. wystawy i koncerty.
100 uczniów szkół artystycznych otrzymało we wtorek w Warszawie stypendia ministra kultury. Stypendia są wyrazem uznania dla już osiągniętych sukcesów, ale są też inwestycją w przyszłość - podkreśliła wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka, która wręczała dyplomy stypendialne.
Utracony przez Polskę w czasie II wojny światowej lekyt czerwonofigurowy z IV w. p.n.e. został w poniedziałek przekazany do Muzeum Narodowego w Warszawie. To pierwszy obiekt archeologiczny, który odzyskujemy dla Polski w ramach poszukiwań strat wojennych - podkreślił wicepremier Piotr Gliński.